Σοβαρά επεισόδια στις εξέδρες στο Περιστέρι - ΑΕΚ και προσωρινή διακοπή

Μερικά δευτερόλεπτα πριν ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο του Περιστέρι – ΑΕΚ, υπήρξαν επεισόδια στις κερκίδες του κλειστού Ανδρέας Παπανδρέου.

Μια μερίδα κουκουλοφόρων οπαδών Περιστερίου, καθώς το ματς βρισκόταν στο τέλος της πρώτης περίοδο, και η ΑΕΚ προηγούταν με 20-13, άνοιξαν το πορτάκι που οδηγεί στον αγωνιστικό χώρο και στους επίσημους και άρχισαν να γρονθοκοπούν ανθρώπους της ΑΕΚ που βρίσκονταν στο χώρο του γηπέδου με προσκλήσεις. Έτσι, λόγω των απίστευτων συνθηκών ζούγκλας οι διαιτητές αποφάσισαν την διακοπή του αγώνα και οι δύο ομάδες αποχώρησαν από τον αγωνιστικό χώρο, όσο συνεχίζονταν οι προκλητικές κινήσεις από τους κουκουλοφόρους του Περιστερίου.

Το απίστευτο είναι πως ο αστυνομικός διευθυντής, σύμφωνα με την ΕΡΤ, προσπάθησε και άλλαξε την απόφαση των διαιτητών για εκκένωση του χώρου και έτσι παρέμειναν οι χούλιγκαν του Περιστερίου στο γήπεδο, και να συνεχιστεί το ματς και αν υπάρξουν εκ νέου επεισόδια, θα… αναθεωρήσουν.