Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Παναθηναϊκός Β' και Ατρόμητος

Ισόπαλο έληξε το ματς της Κ19 του Παναθηναϊκού με τον Ατρόμητο για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Super League Κ19. Οι Πράσινοι αν και ήταν ανώτεροι, ιδίως στο β’ ημίχρονο, δεν μπόρεσαν να φτάσουν στη νίκη κι έμειναν στο 1-1. Παρέμειναν πάντως για έκτο σερί ματς αήττητοι στο πρωτάθλημα.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αρκετά ισορροπημένο με τις δυο ομάδες να σκοράρουν από μία φορά. Το Τριφύλλι άνοιξε το σκορ μόλις στο 6′ με σουτ του Λιατίφη από τη μικρή περιοχή, έπειτα από κόρνερ του Συμεωνίδη και κεφαλιά-ασίστ του Προδρομίτη. Ο Ατρόμητος όμως βρήκε το γκολ της ισοφάρισης στο 37′ με σουτ μέσα απ’ την περιοχή του Γκίνι.

Στο β’ ημίχρονο οι Πράσινοι ανέβασαν αισθητά την απόδοσή τους, κυριάρχησαν στο γήπεδο, προσπάθησαν να απειλήσουν, είχαν ορισμένες καλές στιγμές αλλά δεν κατόρθωσαν να φτάσουν στο νικητήριο τέρμα.

Παναθηναϊκός: Λίλο, Τσεβάς, Παυλάκης, Προδρομίτης, Κάτρης, Λιατίφης, Κυριόπουλος, Συμεωνίδης (80′ Τσιάβος), Νταμπίζας (70′ Ναλιτζής), Καλοσκάμης, Βολάκης (70′ Καλός).