Καραπαπάς: «Ανύπαρκτο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό, τι πιο σύνηθες;» (ΦΩΤΟ)

Ο Παναθηναϊκός νίκησε με 2-0 τον Βόλο στην Λεωφόρο, σε ένα ματς όπου είχε σωρεία ευκαιριών, δύο δοκάρια και τεράστια παράπονα από τους Φωτιά και Σιδηρόπουλο.

Συγκεκριμένα, οι πράσινοι διαμαρτύρονται ότι Διαιτητής και VAR δεν έδωσαν καθαρό πέναλτι για χέρι στο 1ο λεπτό και για μαρκάρισμα στον Παλάσιος στο 40′, ωστόσο κανείς εκ των δύο δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι ούτε στην κόκκινη του Σι, ούτε στο -νέο- πέναλτι στον Αργεντινό εξτρέμ.

Ο αντιπρόεδρος του Ολυμπιακού Κώστας Καραπαπάς ωστόσο εκφράζει για άλλη μια φορά την «ερυθρόλευκη» ρητορική, που προσπαθεί να παρουσιάσει ευνοημένο τον Παναθηναϊκό, κάνοντας αναφορά στις δύο πεντακάθαρες φάσεις που δόθηκαν υπέρ του «Τριφυλλιού».

Αναλυτικά τα όσα έγραψε:

«Κάπου… ώπα. Φωτιάς και Σιδηρόπουλος εκτός του ότι άφησαν τον Βόλο με 10 για ένα ημίχρονο (τι πιο σύνηθες θα μου πείτε για αντιπάλους των πράσινων φέτος) έδωσαν και το απαραίτητο ΑΝΥΠΑΡΚΤΟ πέναλτι (τι πιο σύνηθες θα μου πείτε για παιχνίδι των πράσινων φέτος) για να τελειώσει το παιχνίδι».