Ήττα (95-89) για τις Γυναίκες του Ολυμπιακού στην Τουρκία από τη Φενέρμπαχτσε, για την 3η αγωνιστική της Ευρωλίγκας

Ο Ολυμπιακός δεν τα κατάφερε στην Τουρκία, όπου ηττήθηκε με 95-89 από την περσινή φιναλίστ του θεσμού, Φενέρμπαχτσε, για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων της Ευρωλίγκας Γυναικών.

Οι ερυθρόλευκες μπήκαν νωθρά στο παιχνίδι, ενώ  στάθηκαν και άτυχες, καθώς (1:53, στο 21-16 του πρώτου δεκάλεπτου) τραυματίστηκε η Στραουτμάνε (αποχώρησε με φορείο). Μια άσχημη εξέλιξη, η οποία αποσυντόνισε την ελληνική ομάδα και έδωσε την ευκαιρία στις Τουρκάλες να «ανοίξουν» τη διαφορά στο σκορ και να πηγαίνουν στο ημίχρονο πίσω στο σκορ, με 55-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι ερυθρόλευκες σιγά-σιγά «ροκάνισαν» την διαφορά, όμως δεν κατάφεραν να κάνουν την ανατροπή και να ηττηθούν με το τελικό 95-89

Τα δεκάλεπτα: 26-17, 55-36, 79-60, 95-89