Ο Βαγγέλης Μαρινάκης κλώτσησε μπάλα μέσα στο γήπεδο πριν την λήξη του αγώνα Ολυμπικός - ΑΕΚ!

Πρωταγωνιστής στην αναμέτρηση ανάμεσα σε Ολυμπιακό και ΑΕΚ έγινε ο διαιτητής, Ντάβιντε Μάσα, ο οποίος προκάλεσε την οργή των Πειραιωτών, με αφορμή τα γκολ που έφεραν τη νίκη της Ένωσης.

Πιο αναλυτικά, οι γηπεδούχοι αφενός διαμαρτυρήθηκαν για ανύπαρκτο πέναλτι του Ρέαμπτσιουκ στον Βίντα (που έφερε το 2-1) και φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης πριν το 3-1. Ως εκ τούτου, ο Βαγγέλης Μαρινάκης κατέβηκε στον αγωνιστικό χώρο και εξέφρασε έντονα τα παράπονα προς τον ρέφερι.

Μάλιστα, σε βίντεο που τράβηξε θεατής του αγώνα φαίνεται ο μεγαλομέτοχος της ομάδας να είναι έξαλλος και να κλωτσάει μία μπάλα στον αγωνιστικό χώρο. Δευτερόλεπτα αργότερα προέκυψε η εισβολή και ως εκ τούτου ο διαιτητής αναγκάστηκε να λήξει το ματς στο 6', παρά το γεγονός πως έδωσε επτά λεπτά καθυστερήσεων.